Vindicum

Winnica

Rodzinna firma średniej wielkości. Jeden z regionalnych producentów win wysokiej jakości. Zakład został założony pod koniec lat 60-tych XX wieku. Nazwa „Vindicum” pochodzi od łacińskiego słowa „vindicum”, co znaczy “ochrona”, podkreślając osobiste podejście rodziny i odpowiedzialność za ochronę tradycji winiarstwa, starych receptur oraz tradycyjnych dla Mołdawii szczepów winogron, a także najważniejsze – ochronę jakości, która gwarantuje sukces. Winnica Vindicum produkuje wyjątkowe wina z lokalnych i międzynarodowych odmian winogron, pochodzących z południowej oraz centralnej części Mołdawii.

Wino

asconi-1
asconi-2
asconi-3
asconi-4
asconi-5
asconi-6
asconi-7
asconi-8

90 Reverences Merlot

Czerwone, Półsłodkie. Naturalne wino o ładnym czerwonym/ciemnoczerwonym kolorze, wyprodukowane z wysokiej jakości winogron Merlot, uprawianych w środkowej strefie Mołdawii. Powstałe wino ma aromaty czarnych śliwek, ciemnych wiśni i odrobinę dębu z aromatami śliwek, ciemnych jagód i przypraw waniliowych. Charakteryzuje się eleganckim i powściągliwym stylem z ładną strukturą i równowagą, miękkimi taninami i długim wykończeniem. Dystrybutor: Platinum Wines Sp. z o.o.

Crama cu Traditii - Feteasca

Białe, Półsłodkie. Naturalne półsłodkie wino o jasnosłomkowej barwie, wyprodukowane z wysokiej jakości winogron Feteasca Alba, uprawianych w środkowej części Mołdawii. Posiada aromaty kwiatów cytrusowych, prowadzących do aromatów kwiatowych, którym towarzyszą niuanse owoców pestkowych, takich jak brzoskwinia. Łączy się je z lekkimi daniami, w tym z drobiem, rybami i sałatkami. Dystrybutor: Agropol sp. z o.o.

Secret Aristocrata - Nobile

Czerwone, Półsłodkie. Naturalne czerwone wino gronowe z europejskich szczepów, takich jak Cabernet Sauvignon i Merlot, uprawianych w Mołdawii. Wino ma ładny, ciemnoczerwony kolor oraz cechuje się złożonymi aromatami z odcieniami śliwek i wanilii, z delikatnym smakiem taniny i długim wykończeniem. Dystrybutor: Agropol sp. z o.o

Secret Aristocrata - Cabernet Sauvignon

Czerwone, Wytrawne. Naturalnej jakości wytrawne wino o ładnym czerwonym/ciemnoczerwonym kolorze, produkowane z wysokiej jakości winogron Cabernet Sauvignon, uprawianych w środkowej części Mołdawii. Wino zachwyca intrygującymi aromatami jeżyn, czerwonej wiśni, z lekkim akcentem wanilii, który tworzy równowagę między alkoholem, taniną i kwasowością. Dojrzewa w dębowych beczkach, nie krócej niż 12 miesięcy. Dystrybutor: Agropol Sp.Z.O.O.

Secret Aristocrata - Muscat

Białe, Wytrawne. Naturalne, wytrawne wino o jasnożółtym kolorze, produkowane z wysokiej jakości winogron Muscat, uprawianych w środkowej części Mołdawii. Miękkie i owocowe z masą o smaku morelowo-brzoskwiniowym i świeżo rozdrobnionych winogron. Dojrzewające w dębowych beczkach. Dystrybutor: Agropol sp. z o.o

Mediterranean Club - Pinot Franc

Czerwone, Wytrawne. Naturalne, wytrawne wino o ciemnoczerwonym kolorze, produkowane z wysokiej jakości winogron Pinot Nir, uprawianych w środkowej strefie Mołdawii. Pinot Noir jest eleganckim, dobrze wyważonym winem, oferującym smak wiśni i żurawiny, pięknie podkreślony odrobiną przyprawy. Wino dojrzewa w dębowych beczkach. Dystrybutor: Vinis sp. z o.o.

Mediterranean Club - Sauvignon Blanc

Białe, Wytrawne. Naturalne, wytrawne wino o jasnej barwie, wyprodukowane z wysokiej jakości winogron Sauvignon, uprawianych w środkowej części Mołdawii. Aromaty kwiatów cytrusowych prowadzą do ledwo dojrzałych białych skórek brzoskwini i cytryny. W podniebieniu pojawiają się jasne smaki olejku cytrynowego i kantalupy, akcentowane orzeźwiającymi niuansami brzoskwini. Odrobina dojrzałego migdału utrzymuje się na finiszu. Dystrybutor: Vinis Sp. Z.O.O.

Mediterranean Club - Riesling

Białe, Wytrawne. To wino w kolorze jasnej cytryny Riesling, z regionu Codru odsłania zapachy intensywnej limonki i białych kwiatów. Dobrze wyważone podniebienie łączy w sobie intensywne cytrusowe smaki z nutą przypraw, co prowadzi do długiego i orzeźwiającego finiszu. Dojrzewa w dębowych beczkach. Dystrybutor: Vinis Sp. Z.O.O.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Więcej informacji na stronie:

www.vindicum.md

położenie

Położenie winnicy

CODRU

Region położony w centralnej części kraju, pokryty w 61 200 hektarach winnicami. Poprzecinany jest dolinami, pagórkami i małymi rzeczkami. Dęby (lokalna odmiana gorun) i lasy lipowe stanowią 25% powierzchni tego terenu, wpływając na jego mikroklimat. Strefa ta sprzyja uprawie odmian białego wina (Feteasca Alba, Muscat, Tramines, Chardonnay), win musujących i szlachetnych win czerwonych.

150 – 400 m nad poziomem morza
500 – 600 mm średnie roczne opady
Słoneczne dni w roku: 290 – 320
9-9,5°C średnia temperatura

GALERIA