Vinaria din Vale

Winnica

Vinaria din Vale jest firmą rodzinną. Ma ponad 20 lat i angażuje się w nią cała rodzina Davidescu, w towarzystwie entuzjastycznego zespołu pracowników, jak i również pracowitych mieszkańców południowych regionów Mołdawii.

Eksportują oni swoje wina na takie kraje jak: Kanada, Chiny, Japonia, USA, Polska, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Czechy, Białoruś, Rumunia, a także przekazują je do dystrybucji lokalnej w Mołdawii. 

WIZJA – Dla założycieli winnicy winiarstwo to nie tylko decyzja, to czarujący los. Urodzeni w Mołdawii, gdzie kultura i tradycja winiarska stały się częścią narodowego DNA, zostali obdarowani wyjątkową zaletą produkcji win z głębi serca. Produkują wino z serca każdego winogrona, z serca każdego robotnika i z serca całego kraju, którego imię z dumą noszą na całym świecie. 

MISJA – Tworzenie win to odpowiedzialność. Dlatego też Vinaria din Vale stale rośnie i doskonali się, mając na celu oferowanie win, które potwierdzają to, co założyciele robią najlepiej. Wytworzone wina przekraczają wszelkie oczekiwania poprzez smak i jakość, uniwersalną wymianę uczuć i szczerość.

WARTOŚCI – Cała działalność opiera się na trzech aspektach: rodzinie, tradycji i pasji. Biznes rozpoczął się w rodzinie, gdzie miłość do winiarstwa została przekazana nowym pokoleniom. Natomiast pasja do doskonałości i miłość, pomaga angażować nowe talenty, które przychodzą z nowym, świeżym podejściem do założycielskiej społeczności.

Wino

asconi-1
asconi-2
asconi-3
asconi-4
asconi-5
asconi-6

7 COLINE, Sauvignon Blanc & Pinot Grigio

Białe, Wytrawne. Wino gronowe o delikatnie słomkowym kolorze z zielonymi refleksami. W zapachu: cytrusy, limonka, biała brzoskwinia. W smaku: owocowe, mineralne, lekko korzenne z odrobiną gruszki w tle. Dystrybutor: Platinum Wines Sp. z o.o.

7 COLINE, Feteasca Neagra & Cabernet Sauvignon

Czerwone, Wytrawne. Wino gronowe o delikatnym rubinowym kolorze. W zapachu: ciemne wiśnie, suszone śliwki, porzeczki, nuty cynamonu. W smaku: delikatnie owocowe z odrobiną tostów i tytoniu. Dystrybutor: Platinum Wines Sp. z o.o.

7 COLINE, Saperavi & Malbec

Czerwone, Wytrawne. Wino gronowe o intensywnym rubinowym kolorze. W zapachu: nuty granatu i czarnej porzeczki. W smaku: zbalansowane z odrobiną wanilii, czekolady i przypraw. Dystrybutor: Platinum Wines Sp. z o.o.

Mozaic Malbec

Czerwone, Wytrawne. Tradycyjna argentyńska mozaika na etykiecie, a w butelce typowy dla Argentyny szczep. Czerwone, wytrawne wino gronowe, o intensywnym rubinowym kolorze z fioletowymi akcentami. W zapachu: nuty dojrzałych suszonych śliwek, wiśni i jeżyn. W smaku: aksamitne taniny, zrównoważone z nutami fig, tytoniu i waniliowym posmakiem oraz akcentami słodkich przypraw. Dystrybutor: Platinum Wines Sp. z o.o.

Mozaic Saperavi

Czerwone, Wytrawne. Tradycyjna gruzińska mozaika na etykiecie, a w butelce typowy dla Gruzji szczep. Czerwone, wytrawne wino gronowe, o intensywnym rubinowym kolorze z atramentowym odcieniem. W zapachu: suszona śliwka, czarne jagody, odrobina tytoniu. W smaku: intensywne, zrównoważone, o dużym ciele i fakturze, lekko pieprzne z posmakiem waniliowym. Dystrybutor: Platinum Wines Sp. z o.o.

Mozaic Shiraz

Czerwone, Wytrawne. Tradycyjna australijska mozaika na etykiecie, a w butelce typowy dla Australii szczep. Czerwone, wytrawne wino gronowe, o intensywnym karminowym kolorze. W zapachu nuty ciemnych owoców i słodkiego drewna. W smaku owocowe, wiśniowo-jagodowe z dymnymi akcentami i przyprawami. Dystrybutor: Platinum Wines Sp. z o.o.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wymagana rezerwacja: Tak
Godziny zwiedzania: 10:00 - 18:00 (od 15 osób)
Cena biletu: Od 10 euro
Praktyczne języki: rumuński, angielski, rosyjski

Usługi dostępne na miejscu:

  • Zwiedzanie z przewodnikiem
  • Degustacja
Strona:  www.vinaria.md

położenie

Położenie winnicy

VALUL LUI TRAIAN

Obejmuje leśne równiny stepowe i płaskowyże, z glebami węglanowymi i typowymi dla czarnoziemów, pokryty w 43 203 hektarach winnicami. Ma ciepły klimat z wpływami Morza Czarnego i lasów na wzgórzu Tigheci. Specjalizuje się w produkcji win czerwonych (60%), region jest również znany z win likierowych (Ciumai, Trifesti). Znajduje się pomiędzy dwoma Murami Trajana, które służyły do ochrony Cesarstwa Rzymskiego przed barbarzyńcami.

200 – 300 m nad poziomem morza
450 – 550 mm średnie roczne opady
Słoneczne dni w roku: 310 – 320
9,5-10°C średnia temperatura

GALERIA