Radacini

Winnica

Korzenie naszej miłości do winiarstwa wyrastają z pragnienia tworzenia doskonałości. 

Zwracamy baczną uwagę na wszystkie szczegóły, aby produkować wina naszych marzeń. Tysiąc hektarów własnych winnic w 3 regionach winiarskich budują nasze przekonanie o jakości winogron, których używamy. Nowoczesne technologie winiarskie i profesjonalny zespół pozwalają na produkcję charakterystycznych win. O wyniku naszych starań świadczy ponad 100 nagród z prestiżowych światowych konkursów winiarskich.

Wina Radacini są wcieleniem mołdawskiej duszy, pasji, radości i gościnności. To odzwierciedlenie pracy poświęconej naszym przodkom, która została nam przekazana genetycznie, z miłością do ziemi i głębokimi tradycjami.

Wino

asconi-1
asconi-2
asconi-3
asconi-4

Radacini Fiori Syrah

Czerwone, Wytrawne. Wino łączy dwie odmiany winogron Feteasca Neagra i Syrah. Każda z nich daje odrębną strukturę, aromat oraz głębię smaku. Połączenie tych dwóch czerwonych odmian winogron i zgranie ich ze sobą nie zawsze jest łatwe. Na szczęście, szczepy Feteasca Neagra i Syrah są dobrym małżeństwem. Kombinacja Feteasca Neagra & Syrah daje głęboko czerwoną barwę z aromatami jeżyn, czarnej wiśni i śliwki, z pikantnymi wydźwiękami. Smak ciemnych jagód z nutami lukrecji i odrobiną przypraw jest wzbogacony o miękkie nuty wanilii powstałej podczas leżakowania w dębowych beczkach. Dystrybutor: TiM S.A.

Radacini Fiori

Czerwone, Wytrawne. Gładkie i pełne wino wyprodukowane z ręcznie zbieranych lokalnych odmian winogron szczepu Fetasca Neagra Maldovan. Odnajdziemy w nim aromaty dojrzałych wiśni i śliwek z nutą wanilii wyczuwalną dzięki leżakowaniu w beczce z dębu francuskiego. Dobrze zbudowane smakuje idealnie podane w temperaturze 16-18 °C w towarzystwie dojrzewających serów i dziczyzny. Dostępne w sieci sklepów: Intermarche, Alkohole Świata, Sekwim, Lewiatan Żory, Spar, Kupiec, Kropla, Chorten, Lewiatan Bielsko-Biała, Cezar, Kaufland, Auchan, Topaz, Leclerc, Corleone, Lewiatan Suwałki.

Radacini Vintage

Białe, Wytrawne. To rześkie i świeże wino powstało z gron szczepu Chardonnay. W jego bukiecie odnajdziemy białe brzoskwinie, morele oraz cytrusy. Zrównoważona kwasowość, jasne, owocowe smaki i aksamitna konsystencja wypełniają podniebienie, tworząc piękne wykończenie. Polecane z serami i owocami albo z doskonałym rissoto z grzybami. Przed podaniem należy schłodzić do + 12C. Dystrybutor: TiM S.A.

Radacini Sparkling

Białe, Półwytrawne. Wino musujące produkowane metodą "Charmat" z ręcznie zbieranych gron. Aromatyczne z wyraźnie wyczuwalnymi na podniebieniu owocami cytrusowymi i brzoskwiniami, zachwyca słodkim, aksamitnym finiszem. Idealne jako aperitif i dodatek do koktajli. Wspaniale dopełnia smak sałatki na bazie awokado. Podawać schłodzone. Dostępne w sieci sklepów: Intermarche, Alkohole Świata, Sekwim, Lewiatan Żory, Spar, Kupiec, Kropla, Chorten, Lewiatan Bielsko-Biała, Cezar, Kaufland, Topaz, Leclerc, Corleone, Lewiatan Suwałki, Shell, Moya, Eurosklep.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Więcej informacji na stronie:

www.radacini.md/

położenie

Położenie winnicy

STEFAN VODA

Jest to region winiarski w południowo-wschodniej części Mołdawii, na małej wysokości nad poziomem morza, który obejmuje tarasy dniestrzańskie. Dominującymi glebami są czarnoziemy węglanowe bogate w mikroelementy, a klimat jest umiarkowanie kontynentalny, z wpływami Morza Czarnego. 10 000 hektarów winnic oferuje zrównoważone wina o bogatym bukiecie i szczególnych cechach. Rara Neagra, ważna i słynna rodzima odmiana dla przemysłu winiarskiego, wywodzi się właśnie z tego regionu. Inne europejskie i czarnomorskie odmiany winorośli, które doskonale przyjęły się w tym regionie to Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec, Saperavi itd. 

120 – 160 m nad poziomem morza

450 – 550 mm średnie roczne opady

Słoneczne dni w roku: 310 – 320

9,5-10°C średnia temperatura

GALERIA