Purcari

Winnica

Winiarnia położona jest na obszarach wiejskich, rozciągających się między Dniestrem a Morzem Czarnym, gdzie nowoczesna technologia wtopiona jest wśród malownicze, zielone wzgórza. Pobliskie jeziora oferują tu możliwość wędkowana, pływania łodzią jak i różnych innych zajęć relaksacyjnych, kojących zmysły. Oczywiście w środku można skosztować wyśmienitych win w połączeniu z doskonałymi potrawami.

Miłośnicy kuchni europejskiej docenią domowe specjały takie jak stek Black Flank i Foie Gras, a Ci, którzy wolą tradycyjne jedzenie, mogą skosztować arcydzieł kuchni mołdawskiej (opracowanej na pograniczu, gdzie miesza się kilka etnicznych tradycji Europy).

Na przełomie wieków, Château Purcari przesadził ponad 250 hektarów winnic i zainstalował najnowocześniejszą technologię w winnicy. Jako najbardziej prestiżowy eksporter Mołdawii, Purcari przewodzi międzynarodowemu rozwojowi w kraju, wprowadzając wina na ponad 25 światowych rynków, w tym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Czechach, Chinach, Polsce i krajach nadbałtyckich. W 2010 roku firma wprowadziła na rynek Alb de Purcari – nowy rocznik, który zdobył wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień.

Od 2012 roku kolekcja Purcari wzbogaca się o Icewine, pochodzące z zamrożonych winogron Muscat Ottonel i Traminer. Za wybitne osiągnięcia w winiarstwie i promowanie wizerunku Mołdawii za granicą, Winiarnia Purcari staje się właścicielem Grand Prix w kategorii produkcji wina, przyznawanym przez rząd Republiki Mołdawii

Wino

asconi-1
asconi-2
asconi-3
asconi-4
asconi-5
asconi-6

Cabernet Sauvignon de Purcari

Czerwone, Wytrawne. Purcari Cabernet Sauvignon jest winem zdecydowanym, solidnym, pełnym wigoru. Bogaty aromat mięty, zielonej papryki i dzikich jagód. Pełne, aksamitne taniny z pięknymi, pikantnymi nutami wanilii komponują bardzo eleganckie, przyjemne i łagodne wino z długim finiszem Wino dostępne w sieci sklepów: Carrefour, Leclerc, Selgros, Intermarche, Arhelan oraz na stronie www.dobrewino.pl.

Purcari Chardonnay

Białe, Wytrawne. Barwa złota z bursztynowymi refleksami. Intensywny aromat zdominowany przez nuty kwiatowe i owoców egzotycznych. Pełne i bogate z nutami migdałów i wanilii, pozostawia długi i wykwintny posmak dojrzałych owoców. Wino dostępne w sieci sklepów: Carrefour, Leclerc, Selgros, Intermarche, Arhelan oraz na stronie www.dobrewino.pl.

Purcari Rara Neagra

Czerwone, Wytrawne. Elegancki rubinowy kolor z odcieniem granatu. Kompozycja suszonych czerwonych owoców z nutą wanilii w tle. Świetnie zrównoważone, aksamitne i pełne wino. Zachwyca długim, przyjemnym, owocowym finiszem. Wino dostępne w sieci sklepów: Carrefour, Leclerc, Selgros, Intermarche, Arhelan oraz na stronie www.dobrewino.pl.

Purcari Vinohora Rose

Różowe, Wytrawne. Bladoróżowa barwa z jasnymi refleksami. Bukiet soczystych, dojrzałych owoców. Aksamitny smak zdominowany przez brzoskwinie, wiśnie i maliny. W smaku jest pełne, soczyste z nutami wanilii. Wino o dobrej kwasowości i długim finiszu. Wino dostępne na stronie www.dobrewino.pl.

Purcari Freedom Blend

Czerwone, Wytrawne. Barwa granatowo-rubinowa. Bukiet łagodny i elegancki, narastający na finiszu. Różnorodny smak kwaśnej czereśni, żurawiny i porzeczki w obecności suszonej śliwki, czerwonego pieprzu i drzewa Wino dostępne na stronie www.dobrewino.pl.

Negru De Purcari

Czerwone, Wytrawne. Intensywna rubinowa barwa z granatowymi refleksami. W nosie aromat szafranu i alkoholu, długi finisz z powszechną obecnością idealnie zdefiniowanych tanin. Intensywne połączenie słodkich owoców z dojrzałymi śliwkami i figami. Wino dostępne na stronie www.dobrewino.pl.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wymagana rezerwacja: Tak
Godziny zwiedzania: Ustalane indywidualnie: turism@purcari.wine
Cena biletu: Od 8 euro
Praktyczne języki: angielski, rumuński, rosyjski

Usługi dostępne na miejscu:

  • Wycieczki po winiarni
  • Degustacja
  • Hotel
  • Sklep z pamiątkami
  • 2 restauracje
  • Tenis, ping-pong, siatkówka, paintball, strzelanie z łuku, rowery
  • Plac zabaw
Strona:  www.purcari.md

położenie

Położenie winnicy

STEFAN VODA

Jest to region winiarski w południowo-wschodniej części Mołdawii, na małej wysokości nad poziomem morza, który obejmuje tarasy dniestrzańskie. Dominującymi glebami są czarnoziemy węglanowe bogate w mikroelementy, a klimat jest umiarkowanie kontynentalny, z wpływami Morza Czarnego. 10 000 hektarów winnic oferuje zrównoważone wina o bogatym bukiecie i szczególnych cechach. Rara Neagra, ważna i słynna rodzima odmiana dla przemysłu winiarskiego, wywodzi się właśnie z tego regionu. Inne europejskie i czarnomorskie odmiany winorośli, które doskonale przyjęły się w tym regionie to Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec, Saperavi itd. 

120 – 160 m nad poziomem morza

450 – 550 mm średnie roczne opady

Słoneczne dni w roku: 310 – 320

9,5-10°C średnia temperatura

GALERIA