Imperial Vin

Winnica

Winnica “Imperial Vin” została założona w 1977 roku. Firma Imperial Vin jest grupą połączonych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, które zapewniają pełny cykl biznesowy, w tym:

  • własne winnice – 205 hektarów,
  • zbiór i przetwarzanie do 15 tys. ton winogron na sezon,
  • butelkowanie win do 50 tys. butelek dziennie. 

Winnica zlokalizowana jest na południu Mołdawii, w samym centrum regionu Valul lui Traian, który charakteryzuje się ciepłym klimatem oraz wpływami znad Morza Czarnego. To połączenie zapewnia idealne warunki do uprawy winogron. Imperial Vin Group produkuje wina w kilku różnych znakach towarowych. Jest jedną z czołowych firm zajmujących się eksportem wina w Mołdawii. Profesjonalizm wiodących technologów firmy zapewnia wysoką jakość produkcji wina, a sama winiarnia jej pełny cykl:

  • zbieranie i przetwarzanie własnych winogron,
  • fermentacja w kontrolowanej temperaturze,
  • kontrola jakości na poziomie fizykochemicznym we własnym laboratorium.

Imperial Vin gwarantuje harmonijne połączenie tradycji winiarskich z nowoczesnymi osiągnięciami technologicznymi.

Wino

asconi-1
asconi-2
asconi-3
asconi-4
asconi-5

Moldova Wine Road Red

Czerwone, Wytrawne. Wino o intensywnym rubinowym kolorze i złożonym bukiecie z aromatami jagód. Gładki i bogaty smak z długim i przyjemnym posmakiem. Wino doskonale komponuje się z czerwonymi mięsami i serem o silnym, wyrazistym smaku. Dostępne w sieciach sklepów: Auchan, Kaufland, Rossmann.

Amfora

Czerwone, Wytrawne. Wino skomponowane z gron szczepu Cabernet Sauvignon. Idealny klimat regionu tworzy eleganckie wino z mocnymi taninami i intensywnymi aromatami ciemnych owoców leśnych oraz ziół, z przyjemnym mineralnym finiszem i nutą palonego drewna w tle. Wyśmienicie pasuje do zapiekanek, steków i dojrzałych serów. Dostępne w sieciach sklepów: Auchan, Kaufland, Rossmann.

Grape Angel

Białe, Wytrawne. Wino produkowane z najlepszych odmian winorośli Pinot Grigio. Oryginalne wino o jasnosłomkowej barwie i aromatach tropikalnych owoców, brzoskwiń i wanilii. Wino charakteryzuje się subtelnym, harmonijnym smakiem z delikatnymi tonami cytrusów, zielonego jabłka i gruszki, które harmonijnie przeplatają się z egzotyczną świeżością. Dostępne w sieciach sklepów: Auchan, Kaufland, Rossmann.

Nero de Hanaseni

Czerwone, Półwytrawne. Wino gronowe, wyprodukowane z najlepszej jakości winogron szczepu Cabernet Sauvignon oraz z oryginalnej mołdawskiej winorośli Feteasca Neagra. To wino zrobione jest z dojrzałych w słońcu winogron dzięki czemu posiada intensywny rubinowy kolor oraz zbalansowaną bogatą strukturę. W smaku wyczuwalne delikatne czerwone owoce i dojrzałe, słodkie wiśnie. Dostępne w sieciach sklepów: Auchan, Kaufland, Rossmann.

Moldova Wine Road White

Białe, Półwytrawne. Wino o jasnej barwie, subtelne w smaku z delikatną nutą kwiatową. Szczególnie polecane do ryb i sałatek. Dostępne w sieciach sklepów: Auchan, Kaufland, Rossmann.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Więcej informacji na stronie:

www. imperial-vin.com

położenie

Położenie winnicy

VALUL LUI TRAIAN

Obejmuje leśne równiny stepowe i płaskowyże, z glebami węglanowymi i typowymi dla czarnoziemów, pokryty w 43.203 hektarach winnicami. Ma ciepły klimat z wpływami Morza Czarnego i lasów na wzgórzu Tigheci. Specjalizuje się w produkcji win czerwonych (60%), region jest również znany z win likierowych (Ciumai, Trifesti). Znajduje się pomiędzy dwoma Murami Trajana, które służyły do ochrony Cesarstwa Rzymskiego przed barbarzyńcami.

200 – 300 m nad poziomem morza
450 – 550 mm średnie roczne opady
Słoneczne dni w roku: 310 – 320
9,5-10°C średnia temperatura

GALERIA