Cricova

Winnica

Winnica „Cricova” została założona w 1952 roku i jest jedną z najstarszych winnic produkujących wina wysokiej jakości w Republice Mołdawii. To perła reprezentująca mołdawskie winnice, w formie wyjątkowego podziemnego miasta, znanego w każdym zakątku świata, dzięki ogromnym labiryntom, a zwłaszcza doskonałym winom. „Cricova” jest pierwszym przedsiębiorstwem w Mołdawii, które produkuje wino musujące stworzone przez mnicha-winiarza Dom Perignon. Technologia „Méthode Traditionnelle” jest złożonym i kruchym procesem, polegającym na wtórnej fermentacji w butelkach i późniejszym dojrzewaniu “cuvée.” Mimo ponad 60-letniego doświadczenia „Cricova” idzie z duchem czasu i innowacji. W tej chwili wykorzystuje najbardziej wyrafinowane technologie na świecie w dziedzinie winiarstwa, tworząc sztukę z produkcji najróżniejszych rodzajów win i zaspokajając najbardziej wysublimowane gusta i wymagania rynku.

Wino

asconi-1
asconi-2

Cricova Crisecco

Białe, Wytrawne. Znakomite wino musujące, wyprodukowane z endemicznego mołdawskiego szczepu - Feteasca. Charakteryzuje się słomkową barwą, przyjemnym, świeżym kwiatowo-owocowym aromatem, nutami gruszek, jabłek, brzoskwiń i cytrusów. Znakomite jako aperitif, a także jako dodatek do deserów. Importerem w Polsce jest: Platinum Wines.

Cricova Lacrima Dulce

Białe, Półwytrawne. Wino musujące o delikatnym złoto bursztynowym kolorze i eleganckiej perlistości, z kwiatowym aromatem. Skomponowane ze szczepu Muscat. W smaku odrobina jasnych owoców ze świeżą kwasowością i delikatną słodyczą. Polecane jako aperitif, wyśmienite w towarzystwie lodów, deserów, musów owocowych, delikatnych ciast, kremów, sałatek owocowych. Importerem w Polsce jest: Platinum Wines.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wymagana rezerwacja: Tak
Godziny zwiedzania: Pon. - Pt.: 09:00 - 21:00 Sob. - Nd.: 10:00 - 16:00
Cena biletu: Od 10 euro
Praktyczne języki: angielski, rumuński, rosyjski, francuski

Usługi dostępne na miejscu:

Strona:  www.cricova.md

położenie

Położenie winnicy

CODRU

Region położony w centralnej części kraju, pokryty w 61 200 hektarach winnicami. Poprzecinany jest dolinami, pagórkami i małymi rzeczkami. Dęby (lokalna odmiana gorun) i lasy lipowe stanowią 25% powierzchni tego terenu, co znacząco wpływa na jego mikroklimat. Strefa ta sprzyja uprawie odmian białego wina (Feteasca Alba, Muscat, Tramines, Chardonnay), win musujących i szlachetnych win czerwonych.

150 – 400 m nad poziomem morza
500 – 600 mm średnie roczne opady
Słoneczne dni w roku: 290-320
9-9,5°C średnia temperatura

GALERIA