Castel Mimi

Winnica

Castel Mimi to winnica o długiej historii, założona w 1893 roku przez jednego z najbardziej płodnych winiarzy XX wieku – Constantina Mimi.

Winiarnia z wioski Bulboaca jest uważana za jedną z najnowocześniejszych w Mołdawii. Obecnie jest wyposażona w urządzenia najnowszej generacji, które obejmują wszystkie etapy produkcji, od przetwarzania winogron i fermentacji soków, po przechowywanie i butelkowanie. Winiarnia posiada również największy zapas beczek w kraju, około 1000 drewnianych beczek, głównie z francuskiego dębu, które są obecnie wykorzystywane w procesie starzenia się wina. Wszystkie te czynniki razem wzięte pomagają odkryć bogaty potencjał win, produkowanych wyłącznie z ręcznie zbieranych, wysokiej jakości winogron. 

Jakość win Castel Mimi jest często doceniana na ważnych konkursach na całym świecie. Według Raidmondsa Tomsonsa (No.1 Sommelier of Europe 2017), Cabernet Sauvignon Reserve 2012 jest najlepszym winem z Republiki Mołdawii. 

Winnica Castel Mimi jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Mołdawii.

Wino

asconi-1
asconi-2
asconi-3
asconi-4
asconi-5
asconi-6
asconi-7
asconi-8

Feteasca Alba Muscat

Białe, Wytrawne. Wyrafinowane, lekkie wino, które łączy w sobie eleganckie, egzotyczne aromaty winogron Muscat i wyraźną świeżość odmiany Feteasca Alba. Atrakcyjna mieszanka, która podbija serca nutami kwiatów akacji, agrestu i pomelo. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Leclerc.

Pinot Gris Sauvignon Blanc

Białe, Wytrawne. Wino o bogatym bukiecie kwiatów polnych, połączone z odżywczym smakiem agrestu, zielonych jabłek i gruszki. Posmak jest przyjemny i oferuje zmysłowe połączenie białych wiśni i lekkich nut cytrusowych. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Leclerc.

Animaliens Merlot

Czerwone, Wytrawne. Wino delikatne, o ładnym rubinowym kolorze, zapowiadającym przyjemne soczyste smaki morwy, jeżyny i wiśni, pięknie zarysowane przez miękkie taniny. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Leclerc.

Animaliens Cabernet Sauvignon

Czerwone, Wytrawne. Delikatne wino z subtelną nutą śliwek i jeżyn. Smak po nim jest dobrze wyważony i lekko pikantny. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Leclerc.

Pinot Gris

Białe, Wytrawne. Wino jasne, o głębokim bukiecie kwiatowym, co przekłada się na orzeźwiający smak zielonych jabłek, miodu i ananasów. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Leclerc.

Feteasca Alba

Białe, Wytrawne. Lekkie i eleganckie wino, które na początku łączy smaki cytrusowe. Stopniowo otwierają się nuty brzoskwiniowe, po których następują nuty cytrusowe i orzeźwiająca kwasowość. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Leclerc.

Rosu de Bulboaca

Czerwone, Wytrawne. Niezrównana mieszanka produkowana przez Cabernet Sauvignon, Merlot i Malbec. Wino ma rubinowy kolor z uroczymi fioletowymi refleksami. Kwiatowy bukiet otwiera się nutami śliwek, po których następuje smak cynamonu i innych przypraw. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Leclerc.

Cabernet Sauvignon

Czerwone, Wytrawne. Atrakcyjne i szlachetne wino o bogatym bukiecie z suszonych śliwek, cynamonu i pikantnych garbników zanurzonych w gorzkiej czekoladzie. Posmak jest jedwabisty i intensywny. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Leclerc.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wymagana rezerwacja: Tak
Godziny zwiedzania: 09:00 - 18:00. Ostatnia wycieczka rozpoczyna się o godzinie 17:00.
Cena biletu: Od 15 euro
Praktyczne języki: angielski, rumuński, rosyjski, włoski

Usługi dostępne na miejscu:

  • Restauracja
  • Hotel
  • Basen
  • SPA
  • Możliwość organizacji eventów

położenie

Położenie winnicy

CODRU

Region położony w centralnej części kraju, pokryty w 61 200 hektarach winnicami. Poprzecinany jest dolinami, pagórkami i małymi rzeczkami. Dęby (lokalna odmiana gorun) i lasy lipowe stanowią 25% powierzchni tego terenu, co znacząco wpływa na jego mikroklimat. Strefa ta sprzyja uprawie odmian białego wina (Feteasca Alba, Muscat, Tramines, Chardonnay), win musujących i szlachetnych win czerwonych.

150 – 400 m nad poziomem morza
500 – 600 mm średnie roczne opady
Słoneczne dni w roku: 290 – 320
9-9,5°C średnia temperatura

GALERIA