Bostavan

Winnica

Bostavan jest jednym z liderów regionalnego eksportu win i jednym z największych producentów wina z Mołdawii. Bostavan eksportuje do ponad 25 krajów, będąc liderem eksportu dla Europy Środkowej. Obecnie winiarnia ma 20% udziału w rynku eksportowym. Winnica Bostavan rejestruje 51% całkowitego eksportu Mołdawii do Polski.

Winnice (850 ha):

  • Białe winogrona: 180 ha w Onesti – region Codru, centralna część Mołdawii.
  • Czerwone winogrona: 670 ha  w regionie Etulia, leżącym w historycznej części Valul lui Train ( Cahul).

Zdolności produkcyjne (9000 m2):

  • Winiarnia Bostavan wykorzystuje nowoczesny sprzęt sprowadzany z Europy – CAI, COSME, AROL, PADOVAN.
  • 2 linie rozlewnicze o wydajności 12 000 butelek na godzinę;
  • 2 worki w maszynach do napełniania pudełek o wydajności 560 sztuk na godzinę; Zdolność przetwarzania: 20 000 ton winogron na sezon

Wino

asconi-1
asconi-2
asconi-3
asconi-4
asconi-5
asconi-6

Daos Trasure Cabernet Sauvignon

Czerwone, Wytrawne. W słonecznej Mołdawii, w znanym z produkcji wysokiej jakości win czerwonych regionie Etulia, owoce zbiera się ręcznie, a następnie dokładnie selekcjonuje. Tak powstaje DAOS wytrawne wino wyróżniające się głęboką czerwoną barwą oraz pełnym smakiem. Aromaty jagód i szafranu świetnie pasują do delikatnie wyczuwalnych nut jeżyn oraz goździków. Wino pełne smaków i aromatów, których powolne odkrywanie wprowadza w stan błogiego relaksu. Dystrybutor: Faktoria Win.

Daos Treasure Chardonnay

Białe, Wytrawne. Mołdawia to kraj, który może poszczycić się wielowiekowymi tradycjami winiarskimi i produkcją naprawdę wybornych trunków. Doskonałym przykładem może być Dacian Treasure Chardonnay produkowany w regionie Etulia i starzony przez 6 miesięcy w dębowych beczkach. Wino, które wyróżnia się jasnym słomkowym kolorem oraz bogatym owocowym smakiem. W jego zapachu wyraźnie wyczuwalne są kwiatowe nuty uzupełnione aromatem migdałów. Stanowi wyśmienity dodatek do ryb i wszelkich owoców morza. Dystrybutor: Faktoria Win.

Black Doktor Saperavi, Cabernet Sauvignon, Merlot

Czerwone, Wytrawne. Połączenie trzech szczepów – Separavi, Merlot i Cabernet Sauvignon zaowocowało powstaniem tego wytrawnego czerwonego wina. Idealne warunki klimatyczne panujące w południowej części Mołdawii, odpowiadają zarówno za kolor ciemnych winogron, jak i zrównoważony smak wina. Idealna struktura, proporcje oraz pełny smak to podstawowe jego przymioty. Wino dobrze smakuje w towarzystwie dań z udziałem czerwonego mięsa, dziczyzny i serów. Jego wyrazistość podkreśli smak tych dań oraz nada im charakteru, a podane do kolacji podniesie jej rangę. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Carrefour, Kaufland, Leclerc, Tesco, Macro, Selgros, Dino, Intermarche, Polo Market. Dystrybutor: TIM Wina.

Black Doktor Cabernet Sauvignon, Merlot

Czerwone, Półsłodkie. Wino pochodzi z regionu Etuliai wytwarzane jest z gron szczepów Cabernet Sauvignon i Merlot. Posiada szereg właściwości leczniczych, wynikających z dużej zawartości polifenoli. Są to przeciwutleniacze, które spowalniają starzenie się komórek i przyspieszających regenerację. Ciemno-czerwona, głęboka barwa przepięknie zdobi kieliszek a pełny, zrównoważony smak z wyraźnym akcentem dojrzałych, czerwonych owoców subtelnie wieńczy smakowanie. Połączenie szczepów Merlot, Cabernet Sauvignon sprawia, że wino zaskakuje swoją odmiennością. Jego oryginalny, owocowy smak doskonale komponuje się zarówno z deserami i owocami, jak i z serami i daniami z wołowiną. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Carrefour, Kauflan, Leclerc, Tesco, Macro, Selgros, Dino, Intermarche, Polo Market. Dystrybutor: TIM wina.

Mołdawska Dolina White Dry

Białe, Wytrawne. Barwa złota z zielonkawymi refleksami. Bukiet świeżych, soczystych owoców cytrusowych. Smak orzeźwiający, z lekkim subtelnym, kwiatowym finiszem. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Carrefour, Leclerc, Selgros, Netto, Chata Polska, Stokrotka, Polo Market, Rossmann, sklep online: dobrewino.pl. Dystrybutor: Partner Center.

Mołdawska Dolina Red Dry

Czerwone, Wytrawne. Barwa rubinowa. Intensywny bukiet, z wyraźnie dominującymi owocami leśnymi. Dobrze zbalansowany smak, aksamitny ewoluujący, owocowy finisz. Wino dostępne w sieci sklepów: Auchan, Carrefour, Leclerc, Selgros, Netto, Chata Polska, Stokrotka, Polo Market, Rossmann, sklep online: dobrewino.pl.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Więcej informacji na stronie:

www.bostavan.md

położenie

Położenie winnicy

VALUL LUI TRAIAN 

Obejmuje leśne równiny stepowe i płaskowyże, z glebami węglanowymi i typowymi dla czarnoziemów, pokryty w 43.203 hektarach winnicami. Ma ciepły klimat z wpływami Morza Czarnego i lasów na wzgórzu Tigheci. Specjalizuje się w produkcji win czerwonych (60%), region jest również znany z win likierowych (Ciumai, Trifesti). Znajduje się pomiędzy dwoma Murami Trajana, które służyły do ochrony Cesarstwa Rzymskiego przed barbarzyńcami.

200 – 300 m nad poziomem morza

450 – 550 mm średnie roczne opady

Słoneczne dni w roku: 310 – 320

9,5-10°C średnia temperatura

GALERIA